Informacje o Audi A4 (S4, RS4)

MarleneBitzer / Pixabay

Audi A4 to jeden z najpopularniejszych samochodów w swoim segmencie. To również najchętniej kupowany w historii marki model Audi. Szacuje się, że tego modelu wyprodukowano już ponad 6 milionów egzemplarzy. Audi A4 to przedstawiciel klasy średniej w segmencie premium, czyli w segmencie D. Jest produkowany od 1994 roku. Jego poprzednikiem był model Audi 80.

Jak wyglądała historia modelu Audi A4?

Pierwsza generacja Audi A4, która w wewnętrznym nazewnictwie koncernu oznaczona została symbolem B5. Po raz pierwszy wprowadzono ją na rynek w 1994 roku. Konstrukcja tego samochodu oparta była na płycie podłogowej koncernu Volkswagen. W późniejszym czasie na tej samej płycie podłogowej został stworzony Volkswagen Passa. Audi A4 B5 uzyskał trzecie miejsce w plebiscycie Car of the Year 1996. Na pierwszym i na drugim miejscu były modele: Fiat Bravo/Brava oraz Peugeot 406. Dwa lata po tym, jak po raz pierwszy zaprezentowano model Audi A4 na rynek weszła jego odmiana kombi (Audi A4 Avant). W 1997 oraz 1999 roku Audi A4 przeszło faceliftingi. Natomiast w 2000 r. w sprzedaży pojawiła się bardzo popularna odmiana silnikowa Audi RS4 B5 w wariancie kombi z silnikiem o mocy 380 KM.

Spalanie audi a4

Jeżeli chodzi o średnie spalanie w modelu Audi A4, to wygląda ono tak, że przy silniku diesla w zależności od jego modelu jest to od 7 do 11 litrów na 100 kilometrów. W Audi A4 występowały jeszcze silniki benzynowe i LPG. Paradoksalnie właśnie w nich średnie spalanie na 100 kilometrów było o wiele wyższe, niż w dieslach.