Najlepszy gadżet do Twojego auta – odtwarzacz samochodowy Apple CarPlay i Android Auto

Odtwarzacz samochodowy CarPlay Android Auto

Systemy Android Auto i Apple CarPlay stają się standardowym wyposażeniem w nowych samochodach. Jednak nie każdego stać na kupno nowego auta. Z pomocą przychodzi jeden z najlepszych gadżetów dostępnych na rynku: odtwarzacz samochodowy obsługujący systemy CarPlay i Android Auto.

W artykule dowiesz się:

    • kompatybilność odtwarzacza z samochodami
    • możliwości odtwarzacza samochodowego
  • prezent dla kierowcy

Odtwarzacz samochodowy CarPlay – co to?

Odtwarzacz samochodowy CarPlay i Android Auto to urządzenie, które zamontowane w samochodzie pozwala z nim smartfona i korzystać z systemów Apple CarPlay i Android Auto. Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran o przekątnej 10,2″, dzięki czemu możemy obsługiwać system prosto z urządzenia.

Kompatybilność odtwarzacza z samochodami

Odtwarzacz MP5 CarPlay Android Auto został zaprojektowany z myślą o uniwersalności, co oznacza, że może być on łatwo zainstalowany w każdym samochodzie wyposażonym w zasilanie z zapalniczki. Dzięki temu, niezależnie od marki czy modelu pojazdu, użytkownicy mogą cieszyć się zaawansowanymi funkcjonalnościami odtwarzacza. Odtwarzacz korzysta z napięcia 12V.

To wszystko sprawia, że odtwarzacz samochodowy CarPlay jesteśmy w stanie uruchomić w dowolnym samochodzie wyposażonym w zasilanie z zapalniczki. Majsterkowicze mogą nawet pokusić się o przerobienie instalacji, aby odtwarzacz uruchamiał się po przekręceniu kluczyka – należałoby się wtedy wpiąć w zasilanie stacyjkowe.

Odtwarzacz samochodowy CarPlay Android Auto Audi

Możliwości odtwarzacza samochodowego

Jak na swoje niewielkie rozmiary, urządzenie ma całkiem sporo ciekawych opcji.

Pierwszą i oczywistą funkcją jest obsługa systemów CarPlay i Android Auto. Urządzenie pozwala sparować się z telefonem za pomocą Bluetooth.

Jeżeli nie posiadasz telefonu obsługującego systemy Apple CarPlay lub Android Auto, odtwarzacz samochodowy wciąż jest dla Ciebie, bowiem może służyć jako zestaw głośnomówiący. Wyposażony w złącze AUX i transmiter FM, odtwarzacz samochodowy Android Auto przeniesie dźwięk prosto na głośniki Twojego auta. Wystarczy na fabrycznym radiu ustawić tę samą częstotliwość, co na odtwarzaczu samochodowym lub podpiąć przewód AUX do radia.

Kolejną świetną funkcją odtwarzacza CarPlay jest obsługa kamer cofania RCA. Dzięki temu możesz wyświetlać obraz z zamiennikowych kamer cofania dostępnych, np. na Allegro za niecałe 100 złotych. Duży, 10-calowy ekran zapewnia świetną widoczność otoczenia.

Za pomocą portów USB i na kartę microSD, odtwarzacz samochodowy pozwoli posłuchać naszej ulubionej muzyki lub obejrzeć film (aczkolwiek stanowczo odradzamy robić to podczas jazdy?).

W komplecie z odtwarzaczem znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria, które ułatwiają montaż i użytkowanie urządzenia. Od uchwytów montażowych, przez kable zasilające i AUX, aż po złącze dla kamery cofania, zestaw zapewnia pełną funkcjonalność od momentu instalacji.

Prezent dla kierowcy

Niewygórowana cena (bo niecałe 500 złotych) sprawia, że odtwarzacz samochodowy CarPlay Android Auto to świetny pomysł na prezent dla osób spędzających dużo czasu za kółkiem. Polska instrukcja obsługi ułatwi rozpoczęcie zabawy z odtwarzaczem, a wysyłka z Polski i możliwość zwrotu do polskiego sprzedawcy to pewność, że gdyby prezent się nie spodobał, zawsze można go zwrócić.

Odtwarzacz CarPlay Android Auto