Auto starter – co to jest, jak używać i jaki wybrać?

AutoPhotography / Pixabay

Rozładowany akumulator to problem, z którym chociaż raz w życiu spotkał się każdy kierowca. Usterka tak powszechna, co uciążliwa. Nie da się odpalić samochodu i nigdzie pojechać bez naładowanego akumulatora. Możesz poprosić o pomoc z rozładowanym akumulatorem sąsiada, zadzwonić po pomoc drogową albo kupić auto starter.

Akumulator jest ważny

Akumulator jest jedną z najważniejszych części w samochodzie. Wynika to stąd, że nawet jeżeli pozostałe jego elementy są w idealnym stanie, to i tak gdy akumulator jest rozładowany, to nie można nigdzie pojechać. Wbrew pozorom, żeby mieć problem z akumulatorem, to nie trzeba wcale dużo. Wystarczy zostawić włączone światła w samochodzie, radio lub jakąś diodkę w kabinie i można pomarzyć o odpaleniu auta. Problem rozładowanego akumulatora jest szczególnie popularny w okresie zimowym, ponieważ wtedy wiele z akumulatorów traci na swojej wydajności. Natomiast silnik podczas rozruchu potrzebuje dwa razy więcej energii niż zazwyczaj. Wnioski są proste, w zimie trzeba bardzo dbać o stan akumulatora albo mieć pod ręką autostarter.

Co to takiego ten autostarter?

Auto starter Warszawa to urządzenie rozruchowe, które w kryzysowych sytuacjach może dostarczyć Ci energii do uruchomienia silnika. Najczęściej auto startery występują w postaci baterii litowo-polimerowych o dużej pojemności oraz wysokiej wartości prądu rozruchowego. Auto starter ma to do siebie, że nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu. Do jego obsługi wystarcza jedna osoba, więc jest lepszy niż prostownik.